Serwis komputerowy – Odzyskiwanie danych

Jeśli Twój dysk zaczyna dziwnie się zachowywać (stuka, nie uruchamia się system, BIOS widzi zerowy rozmiar), niechcący skasowałeś jakiś katalog/plik, sformatowałeś nośnik/dysk – przynieś go, a odzyskamy z niego dane.

Jak postępować przy utracie danych?

Najważniejsze to nie panikować i nie podejmować żadnych pochopnych działań. W pierwszej kolejności należy odłączyć nośnik z usuniętymi danymi od komputera, lub jeśli dot. to dysku twardego wyłączyć komputer. W takim przypadku odzyskanie 100% danych będzie możliwe. Jeśli na danym nośniku będziemy dalej pracować, dane mogą zostać nadpisane i ich odzyskanie może okazać się niemożliwe.

Oferujemy profesjonalne usługi z zakresu:

  • odzyskiwanie danych z dysków twardych
  • odzyskiwanie danych z pendrivów (flash, usb)
  • odzyskiwanie danych z kart pamięci i aparatów fotograficznych
  • odzyskiwanie danych z płyt cd, dvd, blue-ray, dyskietek
  • odzyskiwanie danych zaszyfrowanych
  • trwałe usuwanie danych z dysków twardych
  • naprawa uszkodzonych dysków twardych

Odzyskane dane standardowo nagrywamy na płyty CD/DVD jeśli ich rozmiar nie przekracza 9GB. W przypadku większej ilości danych prosimy o dostarczenie nośnika o takiej samej (lub większej) pojemności co przekazany do serwisu nośnik uszkodzony. Istnieje możliwość zakupu nośników u nas w firmie. Odzyskane dane (do 4GB pojemności) możemy również umieścić na serwerze do pobrania przez klienta przez internet.

 

Koszty usługi odzyskiwania danych

Przyjęcie nośnika, analiza uszkodzenia i możliwości odzyskania danych oraz wstępna wycena usługi jest bezpłatna w przypadku zdedydowania się na prodedurę odzysku danych. W przeciwnym razie pobierana jest opłata serwisowa w wysokości 30zł. Ostateczny koszt uzależniony jest od rodzaju i rozmiaru utraconych danych i tak:

Przyczyny logiczne – koszt odzyskania danych od 50
utrata danych następuje na skutek działania wirusów, błędów programów, oraz działań użytkownika np. kasowanie, formatowanie itp.

Przyczyny elektroniczne – koszt odzyskania danych od 200
utrata danych / uszkodzenie nośnika następuje na skutek uszkodzeń elektroniki dysku, złego podłączenia, skoków napięcia oraz działań użytkownika np. spowodowanie zwarcia.

Przyczyny mechaniczne – koszt odzyskania danych od 500
utrata danych / uszkodzenie nośnika następuje na skutek uszkodzeń mechanicznych nośnika np. rysy, spalenie/zatarcie silnika, uszkodzenie łożysk oraz działań użytkownika np. próba ingerencji do wnętrza dysku.

Na pocieszenie?

W większości przypadków udaje się odzyskać 100% danych. Dla zapewnienia wysokiej jakości usług oraz współczynnika odzysku danych współpracujemy z firmami zewnętrznymi zajmującymi się odzyskiwaniem danych i wszelkie „trudne” przypadki zostają przez nas tam skierowane.

Dla każdego klienta, który doświadczył utraty danych i zdecydował się na ich odzyskanie w naszej firmie przygotowaliśmy słodki upominek na pocieszenie 🙂
 

Powiązane usługi serwisowe

Usuwanie danych z dysków twardych – od 30– zależy od rodzaju i rozmiaru dysku

Naprawa uszkodzonych dysków twardych – od 200– zależy od rodzaju uszkodzenia oraz cen części zamiennych

Archiwizacja danych5zł/CD-700MB; 10zł/DVD-4.7GB – archiwizacja danych z HDD (IDE 2,5” / 3,5”, SATA), płyt (CD, DVD), kart pamięci (SD, MMC, SM, CF, MD, MS, MS-Pro) oraz pamięci USB na płyty CD/DVD lub inne nośniki